دوشنبه , ژوئن 26 2017
معماری
خانه / اخبار / ایران و ارمنستان، اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا

ایران و ارمنستان، اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا

سفیر کشورمان در ایروان با تأکید بر این‌که با ورود ارمنستان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا موانع گمرکی بین این کشور با سایر اعضای اتحادیه (روسیه، بلاروس و قزاقستان) برداشته شد، گفت: این مسأله از یک طرف تهدید و از طرف دیگر فرصت است. زیرا هم اکنون کالاهای کشورهای عضو اتحادیه بدون هیچ محدودیت و مانع گمرکی از آن کشورها به ویژه روسیه به ارمنستان منتقل و به فروش می‌رسند.
وی ادامه داد: این مسأله رقابت پذیری برخی کالاهای ایرانی در بازار ارمنستان را دچار مشکل کرده است. ولی از طرف دیگر بازرگانان ایرانی در صورت وارد کردن کالاهای خود به ارمنستان عملاً کالای خود را به روسیه، بلاروس و قزاقستان نیز وارد کرده‌اند. همچنین بازرگانان ایرانی نیز می‌توانند از ظرفیت بسیار بالای تجار ارمنی برای توزیع کالای خود در بازار روسیه استفاده کنند.
رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: ورود ارمنستان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا نکته مثبت دیگری نیز برای کشورمان دارد. زیرا تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند بخش نهایی تولید کالای خود را در ارمنستان انجام داده و با این کار گواهی مبدأ تولید کالا را به نام ارمنستان صادرکنند. در این صورت کالای تولیدی به آسانی در بازار حدود 200 میلیونی اتحادیه اقتصادی اوراسیا امکان توزیع می‌یابد. همچنین با استفاده از نظام تعرفه ترجیحی اتحادیه اروپا برای کالاهای ارمنی، کالاهای مزبور در اتحادیه اروپا نیز می‌توانند توزیع شوند. منبع

ایران ارمنستان

درباره ی Daryoush

همچنین ببینید

ایران و ارمنستان

تاسیس منطقه آزاد تجاری ایران و ارمنستان

تاسیس منطقه آزاد تجاری ایران و ارمنستان ارمنستان برای توسعه همکاری اقتصادی با ایران منطقه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس