خیابان های ایروان

خیابان های ایروان همانند بسیاری از شهرهای به جا مانده از شوروی عریض بوده و از ترافیک خبری نیست، بویژه در خیابان های لوکس ایروان حتی در ساعت های شلوغ به ندرت شاهد ازدحام خودروها خواهید بود. درختان چنار و بلوط در اطراف خیابان ها و پارک ها، تداعی کننده بسیاری از خیابان های ایران در ذهن است.
با توجه به جمعیت کم ارمنستان و نرخ زاد و ولد بسیار پایین این کشور به جز معدودی از خیابان های مرکزی، با عبور از خیابان ها جمعیت زیادی را مشاهده نخواهید نمودو پارک ها و خیابان ها از آرامش و سکوت نسبی برخوردار است.
نکته ای که با اندکی پیاده روی در ایروان و سایر شهر های ارمنستان توجه شما را به خود معطوف خواهد ساخت، نوع پوشش و ظاهر متفاوت آقایان و خانمها در ارمنستان می باشد.از نظر ظاهری خانمها بسیار شیک پوش و مارک پوش می باشند،که می توان گفت از نظر استفاده از مواد آرایشی گوی سبقت را از خانمهای ایرانی ربوده اند.اما آقایان در این کشور به پوشش و وضعییت ظاهری خود اهمیت چندانی نمیدهند و بسیار ساده می باشند، حتی پسران جوان.
از نظر امنیتی نیز ایروان شرایط نسبتا ایده الی را داراست و حتی می توان در نیمه های شب خانم هایی را دید که با آرامش و به دور از مزاحمت در حال قدم زدن هستند.خیابان ها و معابر نیز عموما پاکیزه بوده و از زباله خبری نیست.اما وجود دست انداز و ناهمواری در برخی از خیابان ها گاه آزار دهنده است.تسلط ساکنان ارمنستان به زبان انگلیسی همانند مردم ایران بوده که تا حدودی با آن بیگانه اند و در بسیاری از موارد نیازمند بهره گیری از زبان ایما و اشاره خواهید بود.
ساخت خیابان های لوکس و جدید در ایروان آغاز شده است، اما گویی هنوز نیز شوروی وجود خارجی دارد و این احساس با اندکی توجه به نمای اکثر ساختمان ها ، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و خرید از فروشگاه های ارمنستان شکل واقعی تری به خود می گیرد. (منبع bluecomet.ir)

خیابان های مهم ایروان:

ماشتوتس

ابویان

نعلبندیان

تومانیان

سایات نووا

مسکویان

تگران متس

باغرامیان

کمیتاس

امیریان

چارنتس

...

 

 


تماس از ایران: 0037455351508 یا 0037477917922

آپارتمان ارمنستان

ماشین ارمنستان